Adıyaman Üniversitesi

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 25 Kasım 2017 Cumartesi


Öğrenci No
Şifre
Sayıların Toplamı
 
 
 
  Şifremi Unuttum


Oturum Açmak İçin Kalan Süre
 
 

YENİ! Mazeret ara sınavı, Üniversitemiz Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 30. maddesinde belirtilen nedenlerle bir dersin ara sınavına giremeyen öğrenciler için açılan sınavdır.Öğrenciler, mazeretinin bitiminden itibaren en geç beş iş günü içerisinde durumunu belgeleyerek ilgili Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulun Bölüm Sekteterliğine başvuruda bulunacaktır. İlgili yönetim kurulunca mazeretlerinin uygun görülmesi durumunda sadece bir defaya mahsus öğrencilere mazeret sınavı hakkı verilir.Sınav tarihi ve yeri ile ilgili bilgi için dersin öğretim elemanıyla ya da Bölüm Sekreterliğiyle görüşülecektir.

Mazeret Ara sınav Tarihleri:29.11.2017-01.12.2017

NOT: Mazeret ara sınavları sadece 1. ara sınavlar içindir.(Ödev,sunum vb. yarıyıl içi performansa dayalı çalışmaların mazeret sınavı olmayacaktır.)

*** Bütün öğrencilerimiz, kendi otomasyon sistemlerinden elektronik imzalı öğrenci belgesi ve transkript alabileceklerdir. Belge talep kılavuzu için tıklayınız. 

*** Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliğinin 8/G Maddesi Uyarınca, Yükseköğretim Kurumundan Alınan Öğrenci Belgesini Başkasına Vererek Kullandırtan Veya Aynı Kurumdan Alınan Başkasına Ait Öğrenci Belgesini Kullananlar Hakkında Bir Haftadan Bir Aya Kadar Uzaklaştırma Cezası Verilir.

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı  Akademik Takvimleri için tıklayınız.