Adıyaman Üniversitesi
Online Başvuru Sistemi
 
 

Değerli Öğrencilerimiz; Başvuru İşlemleri menüsüne giriş yapabilmeniz için yeni kullanıcılar kısmındaki bilgileri doldurup mail adresinize gelen şifre ile Mevcut kullanıcılar kısmına giriş yaparak Başvuru İşlemlerinizi yapabileceksiniz. Bir defa alınan şifre ile her zaman giriş yapabilirsiniz. Sisteme girip onlaine başvurusunu tamamlayan adayların mutlaka kayıt durumunu kontrol edip onaylanıp onaylanmadığını sürekli takip etmeleri gerekmektir.

Mezun öğrenciler programa başvurabilirler. Başvurmak isteyen adayların Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarih ve 9 sayılı kararı gereğince Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarında belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

Onlaine Başvuruda sisteme yüklenecek olan belgeler;

- Mezuniyet Belgesi veya Diploma, 

- Not Durum (Transkritp) belgesi (Onaylı)

İnternet üzerinden başvurular 13.10.2021 08:00' de başlayıp, 17.10.2021 17:00' de sona erecektir. İnternet üzerinden Ön Kayıt işlemleri esnasında uyulması gereken kurallar aşağıda belirtilmiştir.

  1. Kimlik Bilgileri alanında askerlik durum belgesinin yüklenmesine gerek yoktur.
  2. Mezuniyet Bilgileri alanında yer alan Not Sistemi-Ortalaması alanı mutlaka doldurulacak. Başvuruda bulunan adayların bu alana mutlaka yüzlük ortalamalarını girmeleri gerekmektedir. Transkript Belgelerinde yüzlük ortalama olmayan adaylar varsa mezun oldukları Üniversiteye ait not dönüşüm tablosunu yoksa YÖK Not Dönüşüm Tablosunu baz alarak yüzlük ortalamalarını girmeleri ve bu belgeyi transkript belgesi ile birlikte bir dosya olarak sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
  3. Mezuniyet Bilgileri alanına öğrenci belgesi, mezunlar için diploma ve  Not Durum (Transkript) Belgesi yüklenecektir.
  4. Sınav Sonuçları alanında yer alan bilgilerin doldurulmasına gerek yoktur.
  5. Başvuru işlemini tamamlayan adayların başvuru kayıt formunun bir çıktısını almaları ve kesin kayıt hakkı kazanmaları durumunda kayıt bürosuna getirmeleri gerekir.

Not : İlk girişte mail adresinize gelen şifre ile sürekli giriş yaparak başvuru durumunuzun onaylanıp onaylanmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

PEDAGOJİK FORMASYON BİRİMİ (İletişim No : 0416 223 38 00 - Dahili : 1022)


 
20 Ocak 2022 Perşembe


 New Users / Yeni Kullanıcılar
E-Posta / E-Mail
Sayıların Toplamı /
Sum of the Numbers
 
  For Existing Users / Mevcut Kullanıcılar
E-Posta / E-Mail
Şifre / Password
Sayıların Toplamı /
Sum of the Numbers


Oturum Açmak İçin Kalan Süre