Adıyaman Üniversitesi

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 27 Ağustos 2016 Cumartesi


Kullanıcı Adı
Şifre
Sayıların Toplamı  
 
   
  Şifremi Unuttum
 

ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Yaz okulundan bir başka Üniversitede ders alacakların

Yaz öğretiminde öğrenciler, en fazla 10 ulusal kredilik ders alabilir.  Örnek: 3+3+4 kredilik üç adet ders.

 Yaz öğretiminde öğrenci, alt yarıyıllara ait hiç almadığı, başarısız olduğu veya notunu yükseltmek istediği dersleri de alabilir. Derslerde en son alınan not geçerlidir. Öğrencilerimiz,  Yaz Okulu'nda alabilecekleri dersleri seçerken bu hususu dikkate almalıdır.

Yaz okulu(başka üniversiteden) ders alma dilekçesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://tkyk.adiyaman.edu.tr/TR/Sayfalar/Genel/Kalite-Kayitlari-3103 linkinden ADYÜ-209-Yaz Döneminde Ders Alma Formu'nu doldurduktan sonra gerekli belgeler ile birlikte Bölüm Başkanının onayından sonra yaz okulundan ders alabilirler. 

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GEÇME NOTUNDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMAMIŞTIR. ÖN LİSANS PROGRAMLAR İÇİN GEÇME NOTU 40, LİSANS PROGRAMLARINDA GEÇME NOTU 45 TİR.

İKİ ARA SINAVIN GEÇME NOTUNA ETKİSİ %50 , AYNI ŞEKİLDE YARIYIL SONU VEYA BÜTÜNLEME SINAVIN GEÇME NOTUNA ETKİSİ %50 OLMUŞTUR.

ÜNİVERSİTEMİZDE YAZ OKULU UYGULAMASI YOKTUR AMA ÖĞRENCİLERİMİZ BÖLÜM BAŞKANIN ONAYIYLA BAŞKA ÜNİVERSİTELERDE YAZ OKULUNA GİDEBİLİRLER.Aşağıda belirtilen saatlerde Üniversitemiz Merkez Külliyesindne Safvan Bin Muattal Kız Öğrenci Yurdu'na 22 Şubat 2016 tarihinden itibaren kız öğrencilerimiz için servis düzenlenmiştir. 

Kalkış Yeri: Güzel Sanatlar Fakültesi Önü

Kalkış Saatlari: 21:30 / 21:50 / 22:10 / 22:35 


Kullanıcı Adı : Öğrenci numaranız

Şifre : T.C. Kimlik Numaranızın ilk 5 karakteri olarak güncellenmiştir.

NOT : Öğrenci belgelerinizi Fakülte/Yüksekokul Bölüm Sekreterliklerinden veya e-devlet şifrenizle e-devlet üzerinden alabilirsiniz. E-devlet üzerinde Öğrenci Belgesi Sorgulama Kılavuzu için tıklayınız.

Sizleri ilgilendiren konularda daha hızlı iletişim kurabilmemiz için cep telefon numaranızı Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinde güncel tutmayı unutmayınız.